Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Инцидент во Велес, Одбојкарите на Шкендија се тепаа со навивачите на Борец

Инцидент на одбојкарски натпревар во Велес. Дуелот помеѓу Борец и Шкендија, кој заврши со победа на велешани со 3-2.

По дуелот одбојкарите и членови на стручниот штаб давале исказ во полиција.

По инцидентот Шкендија објави кратко соопштение во кое вели дека одбојкари и членови на стручниот штаб давале исказ во полиција.