Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Погледнете ги загрижените и исплашените лица на играчите на Бока

Ривер Плата и Бока Јуниорс ќе играат вечерва, со почеток во 22 часот, и покрај нередите пред стадионот.

Одлучено да се одигра натпреварот, иако првично беше најавено дека ќе биде префрлено за утре. Организаторите одлучија да го одложат за еден час, така што ќе започнат на 22.

Сè започна со доаѓањето на автобусот на Бока на стадионот на Ривер, чии навивачи со секакви предмети фрлаа кон автобусот, а неколку играчи беа повредени.

Различни снимки од овој настан може да се најдат на интернет, а се појави оној во соблекувалната за гостите, покажувајќи ги исплашените, загрижените и повредените играчи на Бока Јуниорс.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com