Connect with us

Фудбал

Ако некој мрази да игра против Левандовски, тогаш тоа е Борусија

Published

on

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски најмногу сака да игра против својот поранешен клуб.

Левандовски денеска постигна три гола против Борусија во пресвртот на својот тим и победа од 4:2, иако гостите од Дортмунд претходно по девет минути игра водеа со 2:0.

Класата на полскиот мајстор уште еднаш докажа, колку всушност сака да игра против Борусија.

Имено, тој има постигнато 19 голови против Борусија на 14 натпревари досега, со кои беше двапати шампион на Германија. Левандовски оваа сезона постигна вкупно 31 гол во Бундеслигата и е убедливо најдобар стрелец на тој шампионат.

Facebook