Поврзи се со нас

Фудбал

Алегри пред потпис за италијанскиот клуб

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито размислува за враќање на Масимилијано Алегри во Серија А, следејќи ги стапките на Симоне Инзаги на клупата на „сините“, бидејќи тој ги прекина разговорите за договор.

-текстот продолжува по рекламата-

Шефот на Лацио започна да ја бара замената на Инзаги, бидејќи тој се уште не постигнал договор за продолжување на договорот

Лотито му понуди на актуелниот тренер тригодишен договор со Лацио, но поранешниот напаѓач, кој му помогна на Лацио да се врати во Лигата на шампионите, сè уште нема донесено одлука дали да го продолжи договорот или не.

-текстот продолжува по рекламите-

Додека Алегри се смета за негов наследник, во случај Инзаги да не го продолжи договорот со Лацио.

Алегри по едногодишна пауза сака да се врати на кормилото на италијански тим.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама