Connect with us

Фудбал

Анчелоти има желба да води една репрезентација

Искусниот Карло Анчелоти прослави нов трофеј со Реал.

Мадрид е новиот шампион на Шпанија, а Анчелоти стана првиот тренер кој ги освоил сите пет лиги.

 

Утре ќе има можност да влезе и во финалето на Лигата на шампионите, бидејќи неговиот тим го пречекува Манчестер Сити и ќе ја брка предноста на ривалот од 4:3 од првиот меч.

Италијанскиот тренер најверојатно ќе го напушти клубот на крајот на сезоната.

 

Тој истакнува дека ќе остане доколку за тоа изрази желба во Реал.

 

Тој наведува дека една од неговите опции во иднина е да ја преземе репрезентацијата.

 

„Канада? Зошто да не? Јас би го сакал тоа“, одговори искусниот експерт на новинарско прашање.

 

Никогаш во кариерата не водел ниту една репрезентација, па желбата е сосема јасна.

 

 

 

 

Реклама

Facebook