Анчелоти купува од Италија, му испратил понуда на Интер

Според информациите тренерот на Евертон Карло Анчелоти е заинтересиран за играчот на Интер Матијас Весино. Уругваецот е во втор план кај Антонио Конте, бидејќи за средниот ред прва опција се Брозовиќ, Барела и Сенси.

-текстот продолжува по рекламата-

Понудата наводно се движи околу 20 милиони евра, па се очекува Интер да ја прифати, но доколку до крајот на зимскиот ред ги привлече Ериксен или Видал.

Loading...