Connect with us

Фудбал

Анчелоти купува од Италија, му испратил понуда на Интер

Објавено:

Според информациите тренерот на Евертон Карло Анчелоти е заинтересиран за играчот на Интер Матијас Весино. Уругваецот е во втор план кај Антонио Конте, бидејќи за средниот ред прва опција се Брозовиќ, Барела и Сенси.

Понудата наводно се движи околу 20 милиони евра, па се очекува Интер да ја прифати, но доколку до крајот на зимскиот ред ги привлече Ериксен или Видал.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com