Поврзи се со нас

Фудбал

Артуро Видал пристигна во Милано на лекарски прегледи

Чилеанскиот фудбалер Артору Видал е на излезната врата од Барселона и кариерата ќе ја продолжи во Интер.

Видал е еден од играчите кој го отпиша Роналдо Куман во каталонскиот клуб, и доби порака дека може да бара нов клуб. Чилеанецот реши да се врати во Серија А и да ја прифати понудата на Интер.

Тој пристигна на аеродромот во Милано вечерва, а медицинските прегледи се закажани за утре во тренинг центарот Интер. Тој се очекува да потпише тригодишен договор со Интер.

Интересно е што Барселона стори се само за да ги добие зборовите на Видал, а овој трансфер ќе изнесува само еден милион евра со неколку бонуси во врска со настапот на Чилеанецот во дресот на Интер.

Advertisement

Facebook

Реклама