Connect with us

Фудбал

Баерн Минхен ја пронајде замената на Нојер

Актуелниот договор на 33-годишникот со Баерн важи до 2021 година, а шампионите во Бундеслигата се надеваат на уште две години.

Александар Нубел, 23-годишниот голман на Шалке, се смета како можна замена за Мануел Нојер.

Баерн Минхен во 2011 година од Шалке го купи Нојер.

Реклама

Facebook