Поврзи се со нас

Фудбал

Баерн пронајде засилување во Борусија Менхенгладбах

Швајцарскиот репрезентативец и играч на Борусија Моенхенгладбах, Денис Закарија би можел да ја напушти Борусија Менхенгладбах.

Имено, добрите игри на овој фудбалер минатата сезона не поминаа незабележано, а повеќе клубови покажаа интерес за неговите услуги.

Меѓу нив е и актуелниот европски и германски шампион Баерн, кои наводно веќе го контактирале агентот на швајцарскиот интернационалец.

Трансферот е планиран за лето, а наводно самиот Закарија е „загреан“ за да се приклучи во редовите на баварскиот гигант.

Да потсетиме, Закарија ја започна својата кариера во Сервет, од каде оди во Јанг Бојс, за да пристигне во Борусија во 2017 година.

loading...

Facebook