Connect with us

Фудбал

Барди во стилот на Роналдињо постигна прекрасен гол од слободен удар (ВИДЕО)

Published

on

Енис Барди иако беше два и нешто месеци на пауза, вечерва направи одличен кам-бек со гол од слободен во стилот на Роналдињо.

Барди го постигна израмнувачкиот гол против Валјадолид во Копа дел реј, а Леванте на Барди е на добар пат да слави победа.

 

Advertisement

Facebook