Connect with us

Фудбал

Барселона безбедна против Осасуна

Published

on

Во рамките на 26. коло од Лалига, Барселона не дозволи изненадување.

Каталонците ја совладаа Осасуна со 0:2 во игра во која доминираа во најголемиот дел.

Барса поведе во 30. минута со голот на Алба, асистент беше Меси.

Конечните 0:2 ги постави младиот Мориба во 83-та минута на асистенција на феноменалниот Меси.

Погледнете ги головите ОВДЕ.

Facebook