Connect with us

Фудбал

Барселона одлучи кога Пјаниќ ќе биде официјално претставен

Миралем Пјаниќ оваа недела конечно се приклучи на подготовките на Барселона за новата сезона.

Пјаниќ тренираше самостојно во тренинг кампот на каталонскиот клуб, а денес треба да се приклучи на остатокот од тимот. Пјаниќ потпиша четири сезонски договор за Барселона ова лето и многу се очекува од него на „Камп Ноу“.

Според шпанските медиуми, Пјаниќ веќе го одбрал бројот во новиот клуб, па решил да ја позајми „осумката“ што неодамна ја носеше легендарниот Андреас Иниеста.

Исто така, шпанскиот новинар Ромеро вечерва објави дека клубот донесе одлука Пјаниќ да биде официјално претставен на „Камп Ноу“ во вторник.

loading...

Планирано е Пјаниќ прво да им се обрати на новинарите, а потоа да го потпише договорот. Потоа, тој ќе ја облече клупската опрема во соблекувалната, проследена со презентација на „Камп Ноу“ и фотосесија.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com