Поврзи се со нас

Фудбал

Барселона остана без Гризман

Францускиот напаѓач Антоан Гризман најверојатно ќе ги пропушти последните два натпревари во Ла Лига.

Гризман беше повреден вечерва на натпреварот против Ваљадолид. Неговиот квадрицепс е повреден и според првите информации, неговиот настап на последните два натпревари е под големо прашање.

Ова е секако вистински штета за Французинот кој играше добро во последно време, но Барса веројатно ќе се обиде да ја освои шпанската титула без негова помош.

Ако ова навистина испадне дека е крај за Гриеман, тој оваа сезона ја заврши во Ла Лига со учинок од девет гола и четири асистенции на 35 одиграни натпревари.

Малку за еден човек за кој се платени 120 милиони евра ..

loading...

Facebook