Connect with us

Фудбал

Бартомеу негира дека поднел оставка

Претседателот на Барселона, Жозеп Марија Бартомеу, негираше дека поднесе оставка.

По примопредавањето на факсот за заминување на Меси во Барселона, во некои медиуми се појавија информации дека претседателот решил да си даде оставка.

Вторник вечерта предизвика „земјотрес“ во Барселона, додека тој се обидува да го напушти тимот според претходниот договор за ослободување доколку тоа го побара.

Како резултат на овие настани, се шират некои вести каде се вели дека Жозеп Марија Бартомеу поднел оставка пред Управниот одбор.

loading...

Но, Бартомеу го негираше ова, во изјава за „СПОРТ“ тој кажува дека овие информации се лажни и дека тој не поднел оставка.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com