Connect with us

Фудбал

Бизарна сцена: Рудигер го гризна сопствениот соиграч (ВИДЕО)

Интересна сцена се случи денеска на натпреварот од англиската Премиер лига помеѓу Лестер и Челзи.

Германскиот дефанзивец Антонио Рудигер го постигна водечкиот гол за Плавите, а при прославата на голот се случи интересен детал.

Рудигер решил да го гризне на глава соиграчот Рис Џејмс и на крајот тоа го направил за време на групна прегратка.

На социјалните мрежи се воодушевени од овој потег, но секако се е само обична шега за време на прославата.

Рудигер игра навистина одлична сезона во дресот на сините од Лондон, но очигледно од следната сезона нема да биде жител на Стемфорд Бриџ.

Интересот за неговите услуги е огромен. Баерн, Реал Мадрид и ПСЖ сакаат да го видат во своите редови и сигурно е дека ќе си замине од Челзи.

Неговиот договор со овој тим истекува на крајот од оваа сезона.

 

Реклама

Facebook

Реклама