Connect with us

Ракомет

„БОМБА“: Најталентираниот македонски ракометар потпишал за Вардар!

Објавено:

Иако уште пред извесно време се најавуваше, сепак денеска како „бомба“ одекна информацијата дека Филип Талески потпишал едногодишен договор со Вардар. Информацијата ја потврдил и новиот спонзор Михајло Михајловски.

Талески потекнува од школото на Металург, играше пет сезони во Германија, а сега доаѓа во Вардар.

Талески се смета за еден од најталентираните македонски ракометари, кои по пензионирањето на Кире Лазаров треба да биде предводник на македонската ракометна репрезентација.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама