Поврзи се со нас

Фудбал

Браќата Игуаин по многу години се повторно заедно

Во Интер Мајами, тимот од МЛС предводен од Дејвид Бекам, браќата Игуаин ќе играат заедно.

-текстот продолжува по рекламата-

Гонзало Игуаин летово премина од Јувентус како слободен агент во Интер Мајами, а интересно е дека во тимот ќе му се придружи и неговиот постар брат Федерико, кој игра за ДЦ Јунајтед.

Браќата Игуаин играа заедно на Ривер Плата меѓу 2005 и 2007 година, но ретко беа заедно на теренот. Двајцата се напаѓачи, со тоа што Федерико има далеку поголемо искуство во САД каде игра веќе осум години.

-текстот продолжува по рекламите-

На Интер Мајами не му оди добро, па затоа е 11-ти од 14 екипи, а не им помага ниту неодамнешното доаѓање на Блез Матуиди од Јувентус.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама