Connect with us

Фудбал

Чаир започна да ја слави шампионската титула (ВИДЕО)

Шкупи денеска на затворањето на сезоната во Првата фудбалска лига и официјално го доби шампионскиот пехар.

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Мухамед Сејдини им го предаде пехарот на чаирчани по што следуваше голема фешта на теренот со навивачите.

Извор: Спорт1.мк

Реклама

Facebook