Поврзи се со нас

Фудбал

Чудо на Бензема на тренинг: Сам си асистираше (ВИДЕО)

Карим Бензема е во одлична форма и заедно со Серхио Рамос е носител на играта на Реал Мадрид.

Бензема е дефинитивно еден од најдобрите напаѓачи во својата генерација и е постојана закана за противничката одбрана.

Дека е вистински мајстор во фудбалската игра, Французинот покажа на тренингот на Кралевите кога успеа да си асистира со популарната „скорпија“.

По едно нафрлување, Бензема ја погоди топката со пета, го обиколи својот соиграч и погоди. Жртвата била Одриазола.

Facebook

loading...