Поврзи се со нас

Фудбал

Чудо во најнизок ранг на Лигата на нациите!

Саботната програма од петтото коло во Лигата на нации е отворена со натпревари од најнизок ранг, Лига Д.

Натпреварот од групата 2 од Лигата Д се виде како вистинско чудо бидејќи Сан Марино успеа да остане непоразен по втор пат по ред.

Откако во последното коло одиграа 0:0 против Лихтенштајн, аматерите од Сан Марино го повторија истиот резултат против Гибралтар.

Домаќините имаа помалку играчи откако украинскиот судија Монзул го исклучи Сомнсини во 49-та минута, но успеа да ја зачува нивната мрежа.

Во групата 1, Малта ја победи Андора по пресвртот и остана во игра за пласман во Лигата Ц.

Андора поведе со голот на Ребс од 3-та минута, но на почетокот на второто полувреме, автоголот на Гарсија и Дебабриеле му донесоа пресврт.

Конечните 3:1 ги постави Димеч.

 

loading...

Facebook