Connect with us

Фудбал

Дејли Блинд повторно се чувствува лошо: Го напушти натпреварот Ајакс – Херта

Дејли Блинд, поранешен играч на Манчестер Јунајтед, одеднаш го напушти мечот меѓу Ајакс и Херта, што се одигра вчера.

И минатата сезона на натпреварот во Лигата на шампионите против Валенсија, дефанзивецот на Ајакс имаше големи проблеми.

Потоа седна на подот, откако почна да чувствува вртоглавица. Му било дијагностицирано воспаление на срцевиот мускул, што резултирало во превентивна операција.

Се чини дека имаше нешто заедничко со денешниот настан, а тренерот на Ајакс, Ерик Тен Хаг рече:

„Неговиот ИДЦ го предупреди. После тоа, сè беше во ред. Тој веќе се чувствува подобро сега. Дали тој ќетренира утре? Ќе направиме тестови и ќе почекаме да видиме какви се резултатите, и тогаш ќе донесеме одлука“, рече Тен Хаг.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com