Connect with us

Фудбал

Девојката одби да ја врати топката во теренот, а потоа пристигна лутиот Рафиња и го реши проблемот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Лидс синоќа на домашен терен беа поразени од Челзи со 3-0 и се во тешка ситуација во борбата за опстанок.

Челзи синоќа на Елан Роуд успеа полесно од очекуваното да победи со 3-0, со што за малку не му обезбеди на лондонскиот клуб место кое на крајот од сезоната води во Лигата на шампионите.

Покрај трите гола што ги видовме на овој натпревар, го одбележа и неверојатната ситуација од финишот на натпреварот.

Во една ситуација топката отиде на трибините и беше аут за Челзи, но еден од навивачите на домаќините одби да му ја врати топката на Маркос Алонсо.

Ова многу ја изнервира првата ѕвезда на Лидс, Рафиња, кој реагираше и луто тргна по топката. Двете девојки очигледно добро се забавуваа што не беше смешно за другите навивачи бидејќи нивниот клуб френетично се бори за опстанок.

Лидс е во прилично тешка ситуација пред нивните последни два натпревари оваа сезона. Лидс моментално е во водство за Чемпионшип, а тука дојде поради три последователни порази.

Но, овој тим се уште има големи надежи за опстанок бидејќи има исти бодови како Барнли (34) кој е на 17. место кое гарантира опстанок во ПЛ. Сигурно е дека до крајот на сезоната нè очекува голема борба за опстанок во друштво на најдобрите.

 

Facebook