Поврзи се со нас

Фудбал

Џенова со интересна објава на Инстаграм испрати честитки за победата на Македонија (ВИДЕО)

Македонија вчера постигна историски успех, со победата од 1:0 против Грузија освоивме пласман на Европското првенство.

Стрелец на голот беше капитенот Горан Пандев во 56. минута.

Пандев игра за Џенова во Италија, па од клубот испратија интересна честитка за победата на Пандев.

„Однесувајте се кон другите како што Горан Пандев се однесува со топката“, напишаа од Џенова.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Genoa CFC (@genoacfcofficial)

loading...

Facebook