Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Фудбал

Диего Марадона не беше никаде близу богат: Сè што имаше, изгуби заради животните навики

Диего Марадона беше еден од најплатените фудбалери во светот за време на неговата кариера.

Марадона заработи милиони долари во текот на својата кариера, но неговите животни навики и зависност од кокаин и алкохол му донесоа бројни финансиски проблеми.

Така, според англиските медиуми, Диего бил прилично сиромашен. Неговото богатство се проценува на само 75.000 евра, што е прилично неверојатно бидејќи е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња.

Навистина мизерна цифра кога знаете колку пари заработи за време на својата кариера и каква легенда беше низ целиот свет.

 

loading...

Facebook