Поврзи се со нас

Фудбал

„Еден нема среќа“

Веднаш штом се опорави од повредата што го оддалечи далеку од теренот, Еден Азар се предаде на КОВИД-19.

Заедно со Касемиро тие беа позитивни на тестот ден пред натпреварот со Валенсија и не беа во можност да му помогнат на тимот на Зинедин Зидан кој загуби со 4-1.

Едноставно, ништо не му оди како што треба на Азар во Реал, откако тој беше префрлен од Челзи во 2019 година за 100 милиони евра.

Неговиот брат Торган Азар исто така зборуваше за ситуацијата на Еден.

„Се надевам дека сè ќе заврши многу брзо. На Еден му недостасуваат Мадрид и Белгија“, рече Торган.

„Тој е еден од најдобрите фудбалери во светот и сето тоа е позитивно да го има во тимот. Мадрид загуби без него викендот. На сите ни е потребен Еден.

„Тој се чувствува добро, здраво и без симптоми. Тој беше ставен во карантин дома во Мадрид и жално е што тој не е тука со нас.

„Тој навистина нема среќа. Поминуваат уште две недели. Што може тој да стори? Ништо“. 

loading...

Facebook