Едерсон: Манчестер Сити страда поради овој играч

Централниот дефанзивец беше носител кај Пеп Гвардиола, но ќе недостасува до Нова година поради повредата на лигаментите која ја доби на натпреварот против Брајтон.

-текстот продолжува по рекламата-

Манчестер Сити го загуби дефанзивецот и продолжи да има проблеми во дефанзивната фаза бидејќи загубија со 2-0 од „Волчицата“ изминатиот викенд.

Едерсон рече: „Тешко е за тим како нас да има повреди, особено ако се случи да нема замена за истата позиција на теренот“.

„Сите знаеме за неверојатниот квалитет на Ајмериќ и колку е добар тој во дефанзивната фаза. Ни недостасува“.

„Имаме други одлични играчи кои можат да го заменат на таа позиција“.

„За жал, со повредата на Џон Стоунс, сега имаме вештачки дефанзивец“, изјави Бразилецот.

Loading...