Connect with us

Фудбал

Единсон Кавани и се понуди на Барселона

Единсон Кавани одби да го продолжи договорот со ПСЖ, и веќе некое време е слободен играч и бара нов клуб.

Се шпекулираше дека неговата следна дестинација треба да биде Бенфика, но сето тоа не успеа.

Причината за несогласувањето е платата, а ниту една од двете понуди испратени до него од Бенфика не го задоволи.

Тој долго време се поврзуваше со Јувентус, но тој наводно ја одбил понудата од љубов кон Наполи, а сега решил да се понуди на еден тим сам.

Ни помалку ни повеќе се работи за Барселона. Според шпанските медиуми, Кавани се понудил на овој клуб, и се верува дека тој би бил добар играч за ротација.

Останува да се види дали Барселона ќе одлучи да го ангажира или тој ќе мора да бара среќа во друг клуб.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com