Поврзи се со нас

Фудбал

Ерлинг Халанд му „намигна“ на Реал на интересен начин

Ерлинг Халанд е една од многуте цели на Реал Мадрид.

Покрај Килијан Мбапе, норвешкиот напаѓач е една од главните желби на претседателот на Реал, Флорентино Перез и очигледно дури и на младиот напаѓач не би му пречело да го носи дресот на „кралевите“.

Сега напаѓачот на Борусија Дортмунд им даде ново „намигнување“ на Кралевите. На ФИФА 21 тој беше „фатен“ дека неговиот тим има грб на Реал.

Тој беше откриен од Англичанец кој беше поврзан со него на еден турнир на Интернет и ова секако е добра вест за навивачите на Реал Мадрид бидејќи очигледно Халанд навистина ги сака „Кралевите“.

Секако, тоа не мора да значи ништо, бидејќи интересот на скоро сите великани владее со норвешкиот напаѓач.

loading...

Facebook