Фабрегас подготвен да ја продолжи кариерата во Аргентина

Играчот од средниот ред на Монако, Цеск Фабрегас призна дека би сакал да игра во Купот на Либертадорес.

-текстот продолжува по рекламата-

Триесет и двегодишниот Шпанец е подготвен да се приклучи на аргентинскиот клуб.

– Зошто еднаш да не играм во Купот Либертадорес ? Аргентинската лига ми изгледа многу конкурентна. Би било убаво да се игра таму, изјави Фабрегас на радио „СуперДепортиво“.

Фабрегас пред Монако играше за челзи, Барселона и Арсенал.

Совет за етика во медиумите
Loading...