Поврзи се со нас

Фудбал

Флорентино и Рамос конечно се сретнаа, открива детали „Ел Чирингито“ (ВИДЕО)

Конечно, Перез и Рамос најдоа време да седнат еден спроти друг за да разговараат за многу работи, околу обновување на договорот што е во последните денови со Мадрид.

Флорентино Перез и Серхио Рамос се сретнаа во тренинг центарот на клубот во Валдебебас во четвртокот вечерта.

„Ел Чирингито де Југонес“ го фати моментот кога Серхио Рамос влегува во Валдебебас, во 16:08 часот.

Повеќе од еден час подоцна, во 17:24 часот, Флорентино го напушти тренинг центарот Реал и реши да го стори тоа од вратата каде што чекаа медиумите, бидејќи според „Ел Чирингито де Југонес“, кога пристигнал во Валдебебас, тој влегол од задната врата каде што не е пристапна до камерите.

Рамос, кој одбива обновување на договорот поради многу работи што му ги даде овој клуб, беше виден како заминува во 20:52 часот.

Изгледаше смирено и ги поздравуваше и медиумите.

loading...

Facebook