Connect with us

Фудбал

Формалностите го делат Милан од засилување од Реал Мадрид?

Милан, наводно, е во напредна фаза на преговори со Реал Мадрид за евентуален трансфер на 21-годишниот офанзивен играч од средниот ред Брахим Дијаз.

Во јануари 2019 година, Реал Мадрид го „намами“ Дијаз со ветувања минутажа. Потоа дојде од Манчестер Сити, но сè уште не му е дадена вистинската можност.

Тој би можел да игра поважна улога во Милан, доколку двата клуба постигнат договор.

Постојат извештаи дека Милан немаат значителен буџет за засилување за ова лето, па росонерите преговараат за заем на Дијаз со опција да го купат договорот.

loading...

Calciomercato.com тврди дека остануваат само формалности до крајот на работата и дека сè уште не е постигнат конечен договор со играчот за да се случи неговиот трансфер.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com