Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Бензема брутално одговори за видео снимката-Додека кучињата лаат…

Скандалозна видео снимка се појави од полувремето на мечот Борусија Менгенгладбах – Реал Мадрид, на која се слуша како Карим Бензема на Менди му вели да не му подава топки на Винициус, бидејќи како што вели Французинот тој не играл со нив, туку против нив, алудирајќи на тоа дека игра лош меч.

Откако доживеа огромен број критики и напади за ова, Карим Бензема одговори на социјалните мрежи со брутален коментар, поставувајќи и негова фотографија.

-Додека кучињата лаат, деветката поминува, напиша Бензема.

loading...

Facebook