Connect with us

Фудбал

ФОТО: Милан го претстави новиот гостински дрес

Милан го претстави новиот гостински дрес за сезоната 2020/2021.

Секако, за дизајнот беше задолжена Пума, а дресот е како што „диктира“ традицијата на „росонерите“ кога станува збор за гостински сетови, претежно бели со црвени детали.

Црвената шема на предниот дел од дресот е впечатлива и „се вклопува“ во црвената јака.

Милан ја отвора новата сезона во Серија А на 21 септември на Сан Сиро, против Болоња, па новиот дрес на гости веројатно ќе ја чека „премиерата“.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com