Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Пандев се појави на тренинзите на Џенова, а таму е главен „фраер“

Херојот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев доби дозвола од селекторот Ангеловски порадно да го напушти кампусот на репрезентацијата и да се врати во Џенова. Таму тој денеска го одржа првиот тренинг по мечот со Грузија и историскиот гол и победа. Како што може да се забележи од фотографиите, Горан Пандев е главен „фраер“ односно атракција на тренингот, а видно среќен и задоволен, што зборува изразот на неговото лице.

loading...

Facebook