Connect with us

Фудбал

ФОТО: Поради Кулушевски, Ибрахимовиќ жестоко го нападна селекторот на Шведска

Франција ја совлада Шведска со 1:0 во Лигата на Нации, а новото засилување на Јувентус, Дејан Кулушевски, ги одигра последните минути од мечот. Секако немаше некаков значаен учинок, а одлуката на селекторот Андерсон да го остави на клупата, зачуди многумина.

Искрено, бев шокиран кога видов дека не сум стартер. Чувството беше чудно, но свесен сум дека ова е дел од фудбалот и го почитувам изборот на селекторот, изјави Кулушевски.

Сепак, најдобриот шведски фудбалер на сите времиња Златан Ибрахимовиќ беше брутален во неговиот коментар, кој со остри критики на адреса на селекторот кој го нарече некопетентен.

-Ова мора да е некаква е*ена шега. Уште еден доказ, неспособни луѓе на погрешни позиции кои го гушат шведскиот фудбал, порача Ибра.

loading...

 

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com