ФОТО+ВИДЕО: Навивачите на Дортмунд подготвија прекрасна кореографија

Борусија од Дортмунд вечерва го пречека тимот на Ајнтрахта од Франкфурт.

-текстот продолжува по рекламата-

Како и секогаш, домашните фудбалери имаат огромна поддршка од трибините од неверојатните навивачи, кои вечерва покажаа зошто важат за едни од најдобрите во светот.

Познатиот „жолт ѕид“ подготви спектакуларна кореографија за вечерашниот натпревар и ги воодушеви сите.

Погледнете како изгледаше:

 

 

Совет за етика во медиумите
Loading...