Connect with us

Фудбал

ФОТО+ВИДЕО: Навивачите на Дортмунд подготвија прекрасна кореографија

Борусија од Дортмунд вечерва го пречека тимот на Ајнтрахта од Франкфурт.

Како и секогаш, домашните фудбалери имаат огромна поддршка од трибините од неверојатните навивачи, кои вечерва покажаа зошто важат за едни од најдобрите во светот.

Познатиот „жолт ѕид“ подготви спектакуларна кореографија за вечерашниот натпревар и ги воодушеви сите.

Погледнете како изгледаше:

loading...

 

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com