Поврзи се со нас

Фудбал

Фотографија која објаснува се: Зошто Семедо е најлош десен бек во историјата на Барса?

Барселона претрпе неверојатна катастрофа во Лигата на шампионите во петокот со пораз во четвртфиналето против Баерн со 8:2.

-текстот продолжува по рекламата-

Каталонците цело време се понижуваа против германскиот шампион, а фудбалерите се најдоа во големи јавни критики. Но, еден од нив беше особено во првите редови, а тоа беше Нелсон Семедо.

Португалецот имаше очајна вечер во Лисабон против Баерн, а имаше „напад“ врз десниот бек. Неколку од реакциите на Семедо беа директно виновни за головите на германскиот клуб.

-текстот продолжува по рекламите-

Ова е случај и со последниот гол на Баерн, кога дефанзивците на Барса се обидоа да направат офсајд-замка, но Семедо „заспа“, а Баварците веднаш го казнија.

Фотографија на која се гледа како реагираше Семедо во таа ситуација е шокантна приказна во Барселона. Дури и медиумите го прогласија Семедо за најлош десен бек на Барса во историјата, а како објаснување сите ја објавија оваа фотографија.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама