Connect with us

Фудбал

Фудбалерите на Реал Мадрид денес одиграа „таен“ натпревар

Фудбалерите на Реал Мадрид одиграа „таен“ натпревар против Гетафе, и остварија победа од 6:0.

Ниту еден медиум немаше пристап до овој натпревар, а на крајот беа објавени само резултатот и стрелците, а во мрежата на Хетафе имаше дури шест гола.

Сите голови беа постигнати во првото полувреме, а натпреварот се играше точно напладне на стадионот „Алфредо ди Стефано“.

Ѕвезда на натпреварот беше Бензема кој постигна четири гола, а Рамос и младиот Арибас додадоа по еден.

loading...

Бензема на тој начин ја продолжи одличната форма пред почетокот на новата сезона во која треба да има многу значајна улога во тимот.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com