Поврзи се со нас

Фудбал

Фудбалерот на Аталанта објави дека Нејмар го посрамотил, но тој му вратил жестоко

ПСЖ синоќа спектакуларно ја совлада Аталанта (2:1) и премина во полуфиналето на Лигата на шампионите.

-текстот продолжува по рекламата-

Аталанта имаше предност до самиот крај на играта, но парижаните тогаш дојдоа до пресврт. Во 90-та минута, Маркинхос изедначи на 1:1, додека Чупо-Мотинг донесе пресврт за овој тим.

Но, синоќа, Нејмар, кој беше заслужено прогласен за играч на натпреварот, беше во расположение за играта. Нејмар им предизвикуваше многу проблеми на играчите на Аталанта, а еден од нив беше и засрамен.

-текстот продолжува по рекламите-

Бразилецот на одличен начин ја лизна топката низ нозете на Де Рун и го посрамоти, но играчот на Аталанта ја доби одмаздата.Напаѓачот жестоко го фаулираше Нејмар и му го врати.

Де Рун дури го објави ова видео на Твитер со интересен опис: “Нејмар и Де Рун. Љубовна приказна”.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама