Поврзи се со нас

Фудбал

Фудбалерот на Баерн сè уште е зачуден: „Никој не ми пријде, никој ништо не ми рече …“

Давид Алаба им зададе многу главоболки на челниците на Баерн во последните месеци, но одличниот Австриец не е единствениот кој ќе замине како слободен агент.

Имено, на крајот на сезоната, по десет години поминати во клубот од „Алијанц“, Арената ќе ја напушти и Џером Боатенг, член на двете златни генерации на Баерн.

Боатенг за германските медиуми изјави дека е изненаден што никој од лидерите на Баерн не му пришол и не водел никакви преговори.

“Никој не ми пријде, никој не разговараше со мене, не знаев ништо. Бев изненаден”, изјави Боатенг за “Судојче цајтунг”.

32-годишниот играч одигра над 300 натпревари за Баерн, Ханси Флик ја оживеа неговата кариера, но се чини дека тоа нема многу да му помогне и тој може да бара нов клуб од јануари.

Освои неколку трофеи со Баерн, најмногу се издвојуваат две Лиги на шампиони и осум Бундеслига.

loading...

Facebook