Connect with us

Фудбал

Фудбалот е едноставна игра освен кога Рахем Стерлинг е на теренот (ВИДЕО)

Манчестер Сити го совлада Вулверхемптон со 5-1, а еден од петте гола на натпреварот го постигна Рахим Стерлинг.

Англискиот репрезентативец беше единствениот кој постигна гол покрај Кевин де Брујн на Молине, постигнувајќи го голот за конечниот резултат на натпреварот во 84. минута од натпреварот.

На Стерлинг не му беше тешко да постигне гол. Ја уфрли топката во празната мрежа, но неколку минути претходно ниту тоа не му успеа.

 

Тој ја доби топката на Стерлинг на неколку метри од голот. Сепак, тој не успеа да постигне гол. Ја промашил, но не и стативата и имал жесток судир со неа.

 

Погледнете го ТУКА големото промашување на Стерлинг и блиската средба со стативата.

 

Стерлинг оваа сезона одигра вкупно 46 натпревари за „граѓаните“ и има учинок од 17 гола и осум асистенции.

 

 

Реклама

Facebook