Connect with us

Фудбал

ФУДБАЛСКИ ХАРИКИРИ: Јунајтед прими гол каков што се прима еднаш и никогаш повеќе (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед влезе во новата сезона во Лигата на шампионите со шокантен пораз од Јанг Бојс.

„Црвените ѓаволи“ поведоа со голот на Кристијано Роналдо и тогаш се чинеше дека гостувањето во Швајцарија ќе биде лесно, но стана голем залак.

Прво, неговите соиграчи останаа заглавени од Ван Бисака, кој доби директен црвен картон, па гостите од Англија играа со играч помалку еден час.

Се чинеше дека натпреварот заврши нерешено, но „црвените ѓаволи“ буквално направија фудбалски харакири во последната минута.

Лингард, кој влезе наместо Роналдо, сакаше да ја изигра со Де Геа, но тоа го направи страшно.

Топката дојде до Сиебатчеу кој остана смирен и собрани и погоди за 2:1 и голема прослава на домашните играчи и навивачи.

Facebook