Connect with us

Фудбал

ГАЛЕРИЈА: Учеството на Мундијалот останува само сон

Фудбалска репрезентација на Македонија не успеа да ја совлада селекцијата на Португалија и да избори пласман на Светското првенство во Катар.

Македонија во финале баражот беше поразена од Португалија со 2:0 на стадионот „Драгао“, Бруно Фернандеш беше стрелец на двата гол.

Иако останаа без учество на Мундијалот, фудбалерите на Македонија се вистински херои, за прв пат во историјата на фудбалот во Македонија, бевме толку блиску до учество на СП.

Advertisement

Погледнете ја галеријата од натпреварот на „Драгао“.

Advertisement