Connect with us

Фудбал

„Гатузо ме сакаше во Милан, клубот не ми дозволи да играм“

Објавено:

Поранешниот играч од средниот ред на Милан, Андреа Бертолачи, во интервју за „Секоло XIX“ зборуваше за неговото минато и сегашност:

„Љубителите на Џенова ме изненадија. Јас не сум добил никакви навреди. Дадов сè за нив. Сега е фер да дадам сè на клубот што навистина ме сакаше“, рече Бертолачи.

„Ќе направам се што е можно, за да ги усреќам. Претседателот ме праша и ова е знак на благодарност“.

„Што се случи во Милан? Немав проблеми со Гатузо. Бев во последната година од договорот и не играв затоа што клубот не ме сакаше. Јас тренирав со насмевка и имав добри односи со сите“.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама