Connect with us

Фудбал

Гризман: Сè ќе биде различно во реваншот

Објавено:

Барселона одигра нерешено против Наполи во вторник и има многу добри шанси да оди понатаму во реваншот.

Беше 1-1, а единствениот гол за Каталонците го постигна Гризман.

Тој се осврна и на самиот натпревар.

„Дојдовме да победиме, игравме да победиме, но не успеавме. Ние нападнавме додека мечот напредуваше, видовме дека тие се уморија“, рече Гриезман.

Барса е голем фаворит во реваншот закажан за 18 март. Сепак, Каталонците се свесни дека не ги чека лесна работа, напротив. Сепак, тие веруваат дека ќе ја наметнат својата игра на навивачите и ќе ја постигнат целта.

„Сега нè чека реваншот и сè ќе биде сосема поинакво. Ќе направиме повеќе простор за играње и треба да славиме пред нашите навивачи“, рече напаѓачот на Барса.

Барселона во недела го очекува големо домашно дерби против Реал Мадрид.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com