Connect with us

Фудбал

Гркот кој го предводи нападот на Будуќност мора да замине во војска

Објавено:

Грчкиот напаѓач Панагиотис Мораитис во моментов го носи дресот на црногорскиот тим Будуќност, а сега доби и повик за воена служба.

Будуќност го ангажираше овој 23-годишен напаѓач во јануари, а неговиот договор истекува во текот на летото.

Мораитис се покажа како засилување, но повикот за воена служба ќе треба да биде одговорен најдоцна до 1 јуни.

Во Грција, воената служба е задолжителна за период од девет или дванаесет месеци.

Очигледно, тој не е премногу заинтересиран за тоа, но мора, правилата се јасни.

Сè уште не е донесена одлука.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама