Connect with us

Фудбал

Хаос во ПСЖ: Лео Меси го напушти тренингот, Галтие го молеше да остане

Големата ѕвезда на ПСЖ , Лионел Меси повторно стана предмет на шпекулации и шпекулации меѓу медиумите и корисниците на социјалните мрежи.

Според францускиот новинар Адриен Грение, Лионел Меси  го изразил своето незадоволство од својот менаџер Кристоф Галтие и го напуштил тренингот во Париз. Францускиот специјалист дури беше принуден да го моли да остане на работа.

Многумина веруваат дека токму овој негов чин може да стави крај на шпекулациите за негово останување во ПСЖ. Фудбалските фанови се на мислење дека Аргентинецот воопшто не се чувствува среќен во француската престолнина, а не го задоволуваат ниту последните резултати на тимот.

Иднината на Меси

Постојат различни шпекулации за иднината на 7-кратниот освојувач на Златната топка. Многу извори тврдат дека Аргентинецот би можел да се врати во Барселона од следната сезона и да ги здружи силите со Чави и компанијата на Камп Ноу. Други информации го поврзуваат Меси со преселба во Саудиска Арабија или во американската МЛС.