Connect with us

Фудбал

Храбриот Лацио направи пресврт и славеше повторно, Јуве нема да има мир до самиот крај!

Објавено:

Лацио славеше во 29-то коло од италијанската Серија А во Торино со 2:1.

Лацио неодамна беше поразен од Аталанта, 2:3 иако имаа водство од 2:0, а на следните два меча губеја со 1:0, па победија со 2:1. Прво до Фиорентина па вечерва во Торино.

Андреа Белоти беше прецизен од пенал во петтата минута за водство на „биковите“, но во продолжението Лацио успеа да направи пресврт.

На самиот почеток на второто полувреме, неверојатниот Чиро Имобиле постигна гол за 1:1.

Гостите од Рим започнаа насилни до крајот на мечот, а тоа се исплатеше во 73. минута, кога Пароло погоди за 2:1 на асистенција на Имобиле и на крајот за нова победа на големиот Лацио.

Лацио дојде повторно до Јувентус, со одредба дека очекуваат Јувентус да не успее да слави вечерва во Џенова. Во следното коло, Лацио го пречекува Милан, а Торино како гостин оди во градскиот ривал Јувентус, а доколку загубат, би можеле да бидат во ситуација да се плашат за својот опстанок.

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама