Поврзи се со нас

Фудбал

И кога е заразен со корона, Роналдо не пропушта тренинг, дури и на овој начин

Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус, и ќе го пропушти утрешниот натпревар на Португалија.

Сега е во изолација, но најде начин да го следи тренингот на неговите колеги од националниот тим.

Имено, тој му испрати фотографија на новинарот Руи Педро Браз, на која се гледа го следи тренингот на неговите колеги.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама