Поврзи се со нас

Фудбал

И Милер се спротивстави на Лев

Откако Германија загуби од Шпанија со 6-0, Јоаким Лев се најде на удар на германската јавност.

Највеќе критики за Лев пристигнаа што прерано се опрости одТомас Милер, Џером Боатенг и Матс Хумелс, кои би биле од голема корист поради нивниот квалитет и искуство

После ремито против Вердер, се јави и Муиер, кој играше одлично на почетокот од сезоната со шест погодоци и осум асистенции.

„Како што реков претходно, никој од нас не се збогуваше со националниот тим“, рече Муиер.

“Поразот од Шпанија боли. Јасно е дека страдате поради соиграчите, играчите што ги познавате и со кои сте играле. Исто така и поради навивачите”, додаде фудбалерот на Баерн.

Останува да видиме дали Лев ќе попушти и ќе го покани Муиер на следниот собир во март.

loading...

Facebook